46165593_2040205192702405_6836814553355911168_o

Darování krve s fotbalisty

apište si do diářů!!!!!
KORUNKA LUHAČOVICE společně s fotbalisty Football Club Fastav Zlín a 1.FC Slovácko a ROCK MAX připravuje na únor DAROVÁNÍ KRVE a zápis do registru dárců kostní dřeně.
6. 2. | ZLÍN | FC FASTAV ZLÍN
7. 2. | UHERSKÉ HRADIŠTĚ | 1. FC SLOVÁCKO

Přidají se také profesionální a dobrovolní hasiči ze Zlínského kraje.

Pro prvodárce lékaři před odběrem doporučují seznámit se s těmito POKYNY!
Těšíme se na Vás!


48078379_2242634782434985_3403407431961673728_n

Kalendář akcí na první část roku 2019

Během února nás čeká tradiční DAROVÁNÍ KRVE (6. 2. ZLÍN | 7. 2. UHERSKÉ HRADIŠTĚ) a také derby mezi FC FASTAV Zlín a 1. FC SLOVÁCKO ve Zlíně. V březnu se můžete těšit na hokejové utkání hvězd mezi týmem KORUNKY a HC Olympem Praha. Květen bude patřit velké módní show – LUHAČOVICE – město zdraví a módy, která už několik let patří neodmyslitelně ke KORUNCE.

T14

KORUNKA vyhlásila sbírku Podané ruce Terezce

Těmito dny startujeme veřejnou sbírku Podané ruce Terezce. Své příspěvky můžete zasílat na sbírkové konto. Veškeré peníze budou použity na účel, pro který byla sbírka zřízena.
Budeme se snažit Terezce zajistit co nejkvalitnější zdravotní péči, pomoci ji při rehabilitaci, zlepšit jí díky tomu i prostředí, v němž žije.
Děkujeme všem, kteří nám pomáháte…
KORUNKA LUHAČOVICE a rodina

PŘÍBĚH TEREZKY KOZUBÍKOVÉ

Tříletá Terezka Kozubíková z Dolní Lhoty trpí od narození závažným onemocněním střev. Krátce po narození prodělala ve FN Brno rozsáhlou břišní operaci, při které jí bylo odstraněno téměř celé tenké střevo. Lékaři jí dávali minimální šanci na přežití, její stav byl totiž komplikován celkovou sepsí organismu – otravou krve. Měsíc byla udržována v umělém spánku (aby nepociťovala bolest z hladu, protože nemohla nic jíst ani pít). I přes další závažnou komplikaci – počínající jaterní selhání se Terezka projevila jako velká bojovnice.

Byla přeložena do FN Motol, kde je tým specialistů zabývající se léčbou tohoto onemocnění. Zde, s krátkými propuštěními domů, strávila celý první rok svého života, oslavila zde i své 1. narozeniny.

V současné době je v ČR přibližně 30 dětských pacientů, kteří z různých příčin jsou na domácí parenterální (nitrožilní) výživě. Patří mezi ně i Terezka. Její tělo se nemá jak vyživovat přirozenou cestou, proto musí být na umělé tzv.parenterální výživě. Jedná se o kompletní směs všech výživných látek ( tuků, bílkovin, sacharidů, minerálů a vitamínů). Tato výživa je do těla vpravována centrálním žilním katetrem a správnou rychlost podávání zajišťuje infuzní pumpa. Katetr je hadička zavedená do srdce, takže umělá výživa obchází trávící trakt a jde do velkých cév. Tělo si tak bere výživu přímo z krve. Každý den 16 hodin takto přijímá výživu, aby byl zajištěn její fyzický a mentální růst a vývoj. Každodenní péče o katetr je prováděna oběma rodiči za přísně sterilních podmínek. Pokud by se nějaký bacil dostal do katetru, dostane se i do krve a v tu chvíli je Terezka v přímém ohrožení života, protože dostane otravu krve – katetrovou sepsi.(Pokud nejsou pacientovi okamžitě nitrožilně podána antibiotika, hrozí mu smrt). Rodiče provádí napojování, odpojování a převazy v části jedné místnosti, kde mají zřízenou provizorní převazovnu.

Do budoucna by chtěli vybudovat samostatnou místnost na tyto každodenní výkony, aby co nejvíce předcházeli této závažné komplikaci.

Také je jejich přáním přestavět byt na bezbariérový, aby se Terezka i s infuzním stojanem mohla sama pohybovat po bytě bez pomoci ostatních členů rodiny. Se stojanem je totiž těžké přejíždět prahy, koberce, kolečka drhnou a všude je spousta “úzkých “míst, kde se nedostane (např. na toaletu).

Pravidelně dojíždí na kontroly do specializovaných ambulancí v Ostravě a Praze. Zde se sledují krevní testy, váha, růst a její celkový vývoj.
Jedná se o chronické onemocnění. Do budoucna je její šancí transplantace střeva, která se v ČR u dětských pacientů zatím neprovádí. Byl ale již započat transplantační program u dospělých pacientů.

Terezka má další tři sourozence. Otec, jako jediný výdělečně činný, finančně zajišťuje rodinu, protože maminka zůstala doma a celodenně pečuje o dceru.

Pokud by vás zajímaly i další příběhy dětí s tímto onemocněním, najdete je na stránkách spolku Život bez střeva https://zivotbezstreva.cz/, který sdružuje jak dětské tak i dospělé pacienty na domácí parenterální výživě.

krev-s-korunkou-18

Daruj krev s KORUNKOU LUHAČOVICE

Zapište si do diářů… Středa 7. března od 6:00 do 12:00 je opět dnem, kdy můžete s KORUNKOU LUHAČOVICE darovat krev na Transfuzním oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a zachránit tak nejeden lidský život…

Do darování krve se zapojí také profesionální a dobrovolní hasiči ze Zlínského kraje. Navíc bude možné se i zaregistrovat do registru dárců kostní dřeně!

Přidejte se k nám. Všechny příchozí obdaruje Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně poukazem na volnou vstupenkou do muzea a dárky přinese také Radio Kiss.

IMG_3581_foto_Jiří_Balát

Veronika Záhorská se stala Ženou regionu Zlínského kraje 2016

Ředitelka neziskové organizace KORUNKA LUHAČOVICE Veronika Záhorská byla v těchto dnech vyhlášena Ženou regionu Zlínského kraje za rok 2016. V rámci kraje získala největší počet hlasů v soutěži, která v každém kraji vyhlašuje vítězku a následně v Senátu oznamuje i celkovou vítězku soutěže a jsou uděleny další ocenění. Na úrovni státu se tato soutěž letos konala již poosmé.

Celonárodní soutěž ŽENA REGIONU je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu. „Silných příběhů výjimečných žen, které dokáží skloubit svou profesi, prospěšné aktivity i péči o rodinu, je v každém regionu nepochybně nespočet, jen se o jejich úsilí a obětavosti málo veřejně mluví,“ uvedla zakladatelka projektu Denisa Kalivodová s tím, že příběhy oceněných žen byly velmi silné a inspirativní.

Veronika Záhorská ocenění převzala hned dvakrát. Poprvé byla vítězkou vyhlášena na hejtmanství Zlínského kraje, kde z rukou hejtmana Jiřího Čunka a dalších hostů převzala řadu cen i titul vítězky krajského kola. Další slavnostní předávání se uskutečnilo v pátek 9. června ve Valdštejnském sále v Senátu Parlamentu ČR. „Já nepřebírám toto ocenění jako Veronika Záhorská, ale přebírám ho za celý tým KORUNKY LUHAČOVICE, kteří společně připravují akce a ve volném čase připravují vše potřebné. Děkuji za tuto soutěž, protože nám to dává sílu pokračovat v práci dál. Smekám přede všemi oceněnými dámami, myslím si, že tímto jsme získali chuť pokračovat v práci, přestože občas přemýšlíme nad tím, že s tím vším skončíme,“ řekla při předávání cen v Senátu Veronika Záhorská a dodala s úsměvem, že minimálně pro letošní rok s KORUNKOU LUHAČOVICE nekončí.

Veronika Záhorská byla v soutěži nominována již podruhé. Letos nominaci podal senátor Ivo Valenta. Celkem získala 430 hlasů. Ve Zlínském kraji do finále postoupilo pouze 13 žen.

Medailonek Veroniky Záhorské

Veronika Záhorská žije s rodinou v Luhačovicích. Má dvě dcery ve věku 7 a 19 let. Hned po škole nastoupila do rodinné firmy, kterou založil její otec. V současnosti je ředitelkou Sirnatých lázní Ostrožská Nová Ves a lázeňských hotelů Miramare v Luhačovicích, které jsou součástí českého rodinného řetězce lázeňských hotelů a resortů ROYAL SPA působících na území České republiky již dvacet let. V roce 2009 se stala Podnikatelkou roku ve Zlínském kraji. Ve svém volném čase se věnuje charitě – KORUNCE LUHAČOVICE. K pomoci druhým ji v roce 2002 přivedla vlastní myšlenka na pořádání charitativních akcí. Nejprve se jednalo o dobročinné módní přehlídky, ale postupně se přidávaly další společensko-kulturní a sportovní aktivity. Posléze na tyto benefiční akce navázala založením neziskové organizace KORUNKA LUHAČOVICE, která pomáhá nemocným, zdravotně postiženým a jinak znevýhodněným dětem a jejich rodinám. Za dobu své existence Korunka pomohla více než stovce rodin a přerozdělila jim finanční a materiální pomoc dosahující několika desítek milionů korun. Pomoc lidem Veroniku Záhorskou naplňuje a příběhy obdarovaných jí dávají energii do další práce. Zároveň je také patronkou Dětského domova a Základní školy Vizovice. Několikrát do roka pořádá významné charitativní akce pro veřejnost a výtěžek z nich vždy putuje na pomoc potřebným.

 

IMG_9342

KORUNKA LUHAČOVICE na módní show odstartovala sbírku pro nemocného Lukáška

Vyprodaný sál luhačovického Domu kultury Elektra hostil charitativní projekt nazvaný LUHAČOVICE – MĚSTO ZDRAVÍ A MÓDY, který již po patnácté organizoval spolek KORUNKA LUHAČOVICE. V průběhu večera, jenž se konal v sobotu 28. května, byla také vyhlášena veřejná sbírka pro šestiletého Lukáška trpícího akutní leukémií.

Hlavním programem sobotní show byla módní přehlídka několika předních českých návrhářek a módních salonů. Lidé obdivovali modely značky Vabacci, návrhářky Yvony Leitner, Kateřiny Geislerové a vyvrcholením bylo představení letošní kolekce návrhářky Beaty Rajské. Jako host vystoupil zpěvák Jaro Smejkal a tanečník Filip Jankovič se svojí taneční skupinou F. J. Unit Dance Company. Večer moderovali Martin Dejdar a Tereza Kostková.

„V průběhu roku pomáháme vybraným dětem a rodinám, které potřebují vylepšit svoji tíživou situaci ze Zlínského kraje, především pomáháme nemocným dětem. Od počátku roku jsme přerozdělili desítky tisíc korun, za něž rodiny dětem zakoupily především speciální zdravotnické vybavení nebo terapie, které jim umožňují zlepšit jejich zdravotní stav,“ přiblížila benefici ředitelka KORUNKY LUHAČOVICE Veronika Záhorská.

KORUNKA LUHAČOVICE během večera vyhlásila veřejnou sbírku nazvanou Podané ruce Lukáškovi. „Rodina nás požádala o pomoc, získat pro Lukáška co nejrychleji peníze, aby jeho léčba akutní leukémie mohla být co nejúčinnější. Léčba samotná je hrazena pojišťovnou, ale rodič mají větší finanční náklady na pořizování nízkobakteriální stravy, dezinfekčních přípravků a všeho potřebného k zajištění téměř sterilního prostředí doma,“ popsala Veronika Záhorská s tím, že lidé finanční dary mohou zasílat na transparentní účet: 2101222509/2010. Jen za samotný večer se nakonec do sbírky, díky umístěné kasičce, vybralo bezmála 20 tisíc korun.

V první části přehlídky pokřtila KORUNKA LUHAČOVICE svému ambasadorovi Josefu Aloisi Náhlovskému také jeho novou knihu nazvanou ‚Vykutálené pohádky, které ilustrovala Jana Holá. Kmotrou se stala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

Mezi modelkami zazářila Aneta Vignerová – Miss ČR 2009 a tvář značky KORFF MILANO a Gabriela Dvořáková, která se rovněž objevila v kampani značky KORFF MILANO. Na mole nechybělo i několik finalistek soutěže Miss Slovensko a finalistka České Miss Adéla Rezková z Uherského Hradiště. O vizáž modelek se postaral přední český vizážista Pavel Kortan a zlínský Salon Fabien.

Benefici pořádal spolek KORUNKA LUHAČOVICE ve spolupráci s řetězcem lázeňských hotelů ROYAL SPA a značkou KORFF MILANO. Záštitu nad akcí převzal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Tuto akci organizuje „korunkový tým“ již od roku 2003. Od té doby se už rozdělila pomoc přesahující více než šest milionů korun. V letošním roce KORUNKA LUHAČOVICE pomohla rodinám a dětem částkou převyšující 300 tisíc korun.

Luhačovice - město zdraví a módy

Jubilejní benefiční akce Luhačovice – město zdraví a módy

KORUNKA LUHAČOVICE již připravuje jubilejní 15. ročník benefiční akce nazvané
Luhačovice – město zdraví a módy. Módní přehlídka doplněná o bohatý program se uskuteční
v sobotu 27. května 2017 od 19.00 hodin v DK Elektra v Luhačovicích. Moderátory večera budou Tereza Kostková a Martin Dejdar.

Postupně Vám odhalíme i další hosty večera, proto sledujte náš web nebo facebook.

hasici_krev

Více než osm desítek lidí darovalo ve Zlíně krev, z toho dvacítka poprvé

KORUNKA LUHAČOVICE společně s rádiem KISS Publikum vyzvala veřejnost k dalšímu darování krve. Do transfuzního oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně ve čtvrtek 9. března dorazilo 85 dobrovolných dárců, z toho dvacítka lidí věnovala krev poprvé ve svém životě.

„Děkujeme všem, kteří přišli a darovali tuto vzácnou tekutinu. Kromě dárců krve bylo mezi námi i 12 lidí, kteří se zapsali do registru dárců kostní dřeně,“ řekla ředitelka KORUNKY LUHAČOVICE Veronika Záhorská, která tuto akci považuje za jednu z nejvydařenějších. Podle lékařů a zdravotnického personálu totiž dárců krve není nikdy dostatek. „Snažíme nejen o osvětu, ale také o to, aby lidé nebyli ke svému okolí lhostejní a pomohli svým činem zachránit lidské životy. Navíc nikdo z nás neví, kdy takovou pomoc bude třeba potřebovat on sám nebo jeho blízcí,“ dodala Veronika Záhorská.

Mezi dárci nechyběli ani profesionální a dobrovolní hasiči ze Zlínského kraje, kteří se těchto akcí vyhlašovaných KORUNKOU LUHAČOVICE účastní pravidelně. Mezi dárci byli také moderátoři a další lidé z rádia KISS Publikum nebo lidé pomáhající KORUNCE LUHAČOVICE. Výzva putovala také k hráčům univerzitního týmu amerického fotbalu Golems Zlín.

Podpoře dárcovství krve se KORUNKA LUHAČOVICE věnuje již od roku 2011, kdy se poprvé konalo DAROVÁNÍ KRVE S KORUNKOU LUHAČOVICE. Díky kampaním tak ve Zlíně přibylo několik stovek dárců krve a také desítky mladých lidí se zaregistrovaly do Národního registru dárců kostní dřeně. Akci podpořila již řada známých osobností, například zpěvačka Bára Basiková, ambasador KORUNKY LUHAČOVICE Josef A. Náhlovský nebo hráči hokejového týmu PSG Zlín, a dále pak i fotbalisté týmů FC FASTAV Zlín nebo FC Slovácko.