IMG_9342

KORUNKA LUHAČOVICE na módní show odstartovala sbírku pro nemocného Lukáška

Vyprodaný sál luhačovického Domu kultury Elektra hostil charitativní projekt nazvaný LUHAČOVICE – MĚSTO ZDRAVÍ A MÓDY, který již po patnácté organizoval spolek KORUNKA LUHAČOVICE. V průběhu večera, jenž se konal v sobotu 28. května, byla také vyhlášena veřejná sbírka pro šestiletého Lukáška trpícího akutní leukémií.

Hlavním programem sobotní show byla módní přehlídka několika předních českých návrhářek a módních salonů. Lidé obdivovali modely značky Vabacci, návrhářky Yvony Leitner, Kateřiny Geislerové a vyvrcholením bylo představení letošní kolekce návrhářky Beaty Rajské. Jako host vystoupil zpěvák Jaro Smejkal a tanečník Filip Jankovič se svojí taneční skupinou F. J. Unit Dance Company. Večer moderovali Martin Dejdar a Tereza Kostková.

„V průběhu roku pomáháme vybraným dětem a rodinám, které potřebují vylepšit svoji tíživou situaci ze Zlínského kraje, především pomáháme nemocným dětem. Od počátku roku jsme přerozdělili desítky tisíc korun, za něž rodiny dětem zakoupily především speciální zdravotnické vybavení nebo terapie, které jim umožňují zlepšit jejich zdravotní stav,“ přiblížila benefici ředitelka KORUNKY LUHAČOVICE Veronika Záhorská.

KORUNKA LUHAČOVICE během večera vyhlásila veřejnou sbírku nazvanou Podané ruce Lukáškovi. „Rodina nás požádala o pomoc, získat pro Lukáška co nejrychleji peníze, aby jeho léčba akutní leukémie mohla být co nejúčinnější. Léčba samotná je hrazena pojišťovnou, ale rodič mají větší finanční náklady na pořizování nízkobakteriální stravy, dezinfekčních přípravků a všeho potřebného k zajištění téměř sterilního prostředí doma,“ popsala Veronika Záhorská s tím, že lidé finanční dary mohou zasílat na transparentní účet: 2101222509/2010. Jen za samotný večer se nakonec do sbírky, díky umístěné kasičce, vybralo bezmála 20 tisíc korun.

V první části přehlídky pokřtila KORUNKA LUHAČOVICE svému ambasadorovi Josefu Aloisi Náhlovskému také jeho novou knihu nazvanou ‚Vykutálené pohádky, které ilustrovala Jana Holá. Kmotrou se stala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

Mezi modelkami zazářila Aneta Vignerová – Miss ČR 2009 a tvář značky KORFF MILANO a Gabriela Dvořáková, která se rovněž objevila v kampani značky KORFF MILANO. Na mole nechybělo i několik finalistek soutěže Miss Slovensko a finalistka České Miss Adéla Rezková z Uherského Hradiště. O vizáž modelek se postaral přední český vizážista Pavel Kortan a zlínský Salon Fabien.

Benefici pořádal spolek KORUNKA LUHAČOVICE ve spolupráci s řetězcem lázeňských hotelů ROYAL SPA a značkou KORFF MILANO. Záštitu nad akcí převzal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Tuto akci organizuje „korunkový tým“ již od roku 2003. Od té doby se už rozdělila pomoc přesahující více než šest milionů korun. V letošním roce KORUNKA LUHAČOVICE pomohla rodinám a dětem částkou převyšující 300 tisíc korun.